+48 609 906 406

Urlop w Karpaczu – atrakcje

Istnieje kilka takich miejsc, które każdy, kto decyduje się na tanie noclegi w Karpaczu, powinien odwiedzić. Warto wymienić kilka z nich.

Wielu z naszych gości z pewnością zainteresuje Kościół Wang. Jest to najstarsza drewniana świątynia w Polsce. Powstała ona w miejscowości Wang w Norwegii, jednak wskutek zawirowań historycznych po pewnym czasie została zdemontowana i przewieziona do Karpacza. Oprócz kościoła do Polski przywieziony został również kamień runiczny, który pozwala zobaczyć, jak wyglądało prastare pismo Skandynawów.

Wszystkim "dużym dzieciom" decydującym się na wypoczynek w Karpaczu polecamy tutejsze Muzeum Zabawek. Znajdują się w nim eksponaty ze zbiorów Henryka Tomaszewskiego - twórcy Wrocławskiego Teatru Pantomimy. Jako dodatkową atrakcję należy potraktować gabloty, w których eksponaty są prezentowane. Zostały one zaprojektowane i wykonane przez Kazimierza Wiśniaka, współtwórcę "Piwnicy pod Baranami".

Fanom aktywnego wypoczynku polecamy Muzeum Sportu i Turystyki. Znajdujące się tam wystawy pozwalają poznać historię wielu dyscyplin sportowych, odwiedzający obiekt goście dowiedzą się także wielu ciekawych rzeczy na temat karpackiej przyrody. Do ekspozycji stałych zaliczają się m.in. "Geneza i rozwój turystyki w Karkonoszach", "Z dziejów sportów zimowych" i "Ochrona przyrody". Oprócz ww. muzeum oferuje wiele ekspozycji czasowych, każdy ze zwiedzających znajdzie zatem coś dla siebie.

Prawdziwą gratką tak dla dorosłych, jak i dla dzieci jest Karkonoska Drezyna Ręczna. Zapomniany w wielu zakątkach Polski i Europy środek transportu każdego roku cieszy się ogromną popularnością wśród osób odwiedzających Karpacz. Drezyna ręczna to niewielki pojazd szynowy napędzany siłą ludzkich mięśni. Dawniej służył do transportowania ludzi oraz towarów przy pracach związanych z konserwacją torów.

Okolica

Wielu turystów decyduje się na wypoczynek w Karpaczu nie tylko ze względu na urodę miasta, ale także jego piękną okolicę. Jedną z największych karpackich atrakcji stanowi Karkonoski Park Narodowy, który jest ulubionym miejscem wszystkich miłośników przyrody.

Wielbicielom mocnych wrażeń proponujemy Letnią Rynnę Saneczkową i Alpine Caster. Trasa zjazdu rynny saneczkowej mierzy ponad kilometr, a maksymalna prędkość, jaką można na niej osiągnąć to ok. 35 km/h! Obie trasy są dostępne przez cały rok.

Okolice Karpacza potrafią zaskoczyć! W jednej chwili nasi goście leżą w wygodnym pokoju w Willi Koala, w drugiej - są na Dzikim Zachodzie, w miasteczku rodem z amerykańskich westernów. Western City znajduje się zaledwie kilometr od Karpacza, a atrakcje, które się tam znajdują można by wymieniać w nieskończoność: jazda konna, salon, w którym można zjeść ulubione potrawy wszystkich kowbojów, poszukiwanie złota. Wszystkim, którzy chcą poczuć się jak John Wayne albo Billy The Kid polecamy skorzystanie ze strzelnicy, w której można spróbować swoich sił we władaniu rewolwerem.