willa-koala.pl

willa-koala.pl – turystyka, zdrowie, dieta

Słowacja na weekend
Turystyka

Weekendowe zwiedzanie Słowacji – przewodnik turystyczny

Słowacja leży w pobliżu naszej granicy, dlatego bardzo często jest wybierana jako miejsce wycieczek lub kilkudniowych wyjazdów. Co sprawia, że Słowacja jest tak chętnie odwiedzana przez naszych rodaków, dowiemy się po przeczytaniu tego artykułu.

Słowacja na weekend – raj dla miłośników zamków

Kraj ten jest słynny z wielu zamków i pałaców, które powstały dawno temu i mają swoją niesamowitą historię. Dlatego wybierając się na weekend w to miejsce możemy odwiedzić w międzyczasie również jakiś z nich. Najczęściej odwiedzanymi zamkami w Słowacji są:
– Zamek Spiski, do którego prowadzi spacerowa ścieżka zawierająca osiem przystanków z różnymi ciekawostkami. Oprócz kompleksu zamkowego możemy wejść do muzeum, w którym znajduje się wiele ekspozycji dotyczących historii tego miejsca.
– Zamek Trenczyński zbudowany został na skale, a turyści mogą podziwiać studnię miłości oraz wieżę zamkową. Oprócz tego w miejscu tym jest organizowanych mnóstwo atrakcji, które przez cały rok przyciągają turystów. Zamek ten można zwiedzać również nocą, dlatego jest on idealną propozycją dla osób przyjeżdżających na weekend w to miejsce.

Atrakcje w słowackim mieście Koszyce

Jeśli będzie nam dane zwiedzić akurat to miasto możemy udać się do Katedry św. Elżbiety, która jest największym kościołem ze wszystkich na Słowacji. Budowa tego świętego miejsca zaczęła się już w roku 1380 i do dziś zachowało się tam wiele cennych dzieł sztuki. Ołtarz katedry tworzą dzieła gotyckie, które zaliczają się największego zbioru europejskiego. Następną atrakcją tego miejsca jest główny rynek, który został otoczony wieloma zabytkami. W samym jego centrum możemy podziwiać fontannę z XVI wieku oraz stary ratusz. Jest to również doskonałe miejsce na złapanie chwili oddechu i pójcie na obiad.

Słowacki Raj, Demianowska Jaskinia Wolności

Miejsce to jest idealne dla osób lubiących malowniczą przyrodę. Będąc tu odkryjemy kręte szlaki oraz strome ściany, po których osoby chętne będą mogły bez problemu przejść. Nie jest to jednak miejsce dla osób posiadających dziecięcy lub inwalidzki wózek.
Demianowska Jaskinia Wolności jest miejscem bardzo często odwiedzanym przez turytów. W jej wnętrzu możemy podziwiać m, in. wodospady oraz barwne nacieki. Jaskinia ta rozciąga się na ponad 8000 metrów, dlatego na jej zwiedzanie należy poświęcić trochę więcej czasu niż na zwykłą jaskinię..

Wymienione tutaj miejsca są tylko niektórymi z najbardziej atrakcyjnych w Słowacji, ponieważ każde miasto w tym kraju posiada ciekawe atrakcje, które warto zobaczyć.