Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś
Uroda Jak poprawnie dbać o stopy

Jak poprawnie dbać o stopy?

Data publikacji 6 grudnia 2023


Aby utrzymać stopy w dobrym stanie, należy o nie regularnie i odpowiednio dbać. Wbrew powszechnej opinii, nie jest to takie trudne. Wystarczy przestrzegać kilku zasad i stosować dobrej jakości kosmetyki, by uzyskać zadowalający efekt.

Pielęgnacja skóry stóp i paznokci

Skóra na stopach powinna być regularnie pielęgnowana. Zapoznaj się z podstawowymi zasadami dbania o stopy, które pozwolą Ci utrzymać je w dobrym stanie.

a) Kąpiele stóp – myć należy się każdego dnia, a dodatkowo 1-2 razy w tygodniu powinno się przygotowywać specjalną kąpiel dla stóp. Jak ją zrobić? Należy wlać ciepłą wodę do miski i dodać do niej preparat pielęgnacyjny. Moczenie stóp to najlepszy sposób na pozbycie się zrogowaciałego naskórka. Po wymoczeniu stóp powinno się zastosować krem Podopharm, maść Podopharm, maskę itd. Warto sięgać po preparaty z mocznikiem (co najmniej 5-10%). W ten sposób można pozbyć się twardego naskórka. Co ważne, specjaliści nie zalecają dziś stosować pumeksu, ponieważ pozwala on pozbyć się problemu tylko na chwilę, nawet jeśli wcześniej odpowiednio zmiękczy się naskórek. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest zastosowanie peelingu podczas kąpieli.

b) Nawilżanie – skóra stóp potrzebuje również odpowiedniego nawilżenia. Niestosowanie preparatów nawilżających może prowadzić między innymi do pękających pięt. Właśnie z tego powodu warto zaopatrzyć się w odpowiedni krem czy inny kosmetyk, który działa adekwatnie do potrzeb naszej skóry. Warto jednak zauważyć, że nadmiernie przesuszone pięty należy ratować odpowiednią maścią regeneracyjną z apteki. Dopiero po doprowadzeniu stóp do dobrej kondycji, można zacząć stosować nawilżające preparaty. Co ważne, warto sięgać po kosmetyki, które mają działanie przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze, ponieważ dodatkowo zapobiegają rozwojowi najpopularniejszych chorób stóp.

c) Odpowiednie buty – na stan stóp ma wpływ również noszone obuwie. Wiele osób spędza w butach większość dnia, zarówno na zewnątrz, w pracy, jak i w domu (np. w kapciach). Jak wybrać odpowiednie buty? Skoro spędza się w nich tyle czasu, powinny być przede wszystkim wygodne, ale nie tylko. Aby zachować zdrowe stopy, należy nosić przewiewne obuwie, z miękkich i naturalnych materiałów. Ponadto podeszwa powinna być gruba, zbyt cienka może doprowadzić do przeciążeń. Sandały powinny być stabilne, a zapiętki w pełnych butach wzmocnione. Specjaliści od zdrowia stóp zalecają unikać obuwia, które ma wąski przód i/lub obcasy. Nie zaleca się również chodzenia boso – przez to mogą powstać zmiany, takie jak nagniotki czy modzele.

Profesjonalne produkty do pielęgnacji stóp

Aby zachować stopy w dobrej kondycji należy nie tylko przestrzegać powyższych reguł, ale i stosować wysokiej jakości kosmetyki do pielęgnacji stóp, takie jak np. Podopharm. Wśród preparatów tej marki można znaleźć takie produkty, jak:

  • krem Podopharm – to kosmetyki na co dzień, które pozwalają wszechstronnie zadbać o skórę stóp. Wśród tych artykułów można znaleźć kremy antybakteryjne z jonami srebra, do popękanej skóry, regenerujące, do skóry suchej, kremy z mocznikiem itd.;

  • Podopharm fluid – to preparat w płynie, który ma konkretne działanie. Podopharm fluid może pomagać w przypadku wrastających paznokci, modzeli lub wielu innych problemów tego typu;

  • maść Podopharm – tego typu produkty mają skoncentrowane działanie. Dostępne są maści do zrogowaciałej i popękanej skóry lub takie, które działają kojąco i regenerująco itd.;

  • Podopharm maska – to specjalistyczne kosmetyki zarówno do skóry stóp, jak i dłoni z mikrosrebrem;

  • serum do paznokci – taki preparat pozwala pielęgnować również płytki paznokcia, które mają działanie wzmacniające;

  • Podopharm tinktura – specyficzni produkt, jakim jest tinktura, czyli „nalewka” lecznicza, to bardzo skuteczny płyn na grzybicę paznokci.

Artykuł sponsorowany

Zakopane wita

Redakcja willa-koala.pl

Witajcie na willa-koala.pl, gdzie nasz zespół ekspertów z obszarów turystyki, zdrowia i diety łączy swoją wiedzę, aby dostarczać unikalne i inspirujące treści. Zapraszamy Was do podróży przez świat fascynujących miejsc, zdrowego stylu życia i praktycznych porad żywieniowych, tworząc wspólnie przestrzeń do odkrywania harmonii między podróżami, zdrowiem a smakiem życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Jak nosić trampki damskie