Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś
Lifestyle czas wolny z dzieckiem

Jak spędzać czas wolny z dzieckiem?

Data publikacji 22 kwietnia 2021

Czas spędzony z dzieckiem ma ogromną wartość zarówno dla rodzica, jak i dla malucha. Jest to idealny moment, by świetnie razem się bawić. Jakie zabawy będą odpowiednie, by rozładować energię naszych pociech, a w rodzicach obudzić dziecko?

Czas na dwór!

Nie ma pogody, która byłaby dobra, by siedzieć w domu. Niezależnie od pory roku warto jak najwięcej czasu spędzać z dziećmi na dworze.

Wiosna i lato to idealny moment, by wyjść na rolki lub hulajnogę. Nie znaczy to, że wyłącznie dzieci mogą zaszaleć. Rodzice również będą świetnie się bawili, gdy wskoczą na rolki lub hulajnogę.

Wycieczki rowerowe to gwarancja dobrej zabawy. Ze starszym dzieckiem można wybrać się do pobliskiego parku czy lasu. Warto pamiętać o zabraniu koszyka piknikowego oraz koca, na którym można odpocząć. Czas wolny z dzieckiem spędzony w lesie można urozmaicić poszukiwaniem skarbów. Ciekawe kamienie, domki dla owadów odnalezione w lesie czy zwierzęta, które uda się zobaczyć będą dla dziecka niesamowitą atrakcją.

Zima również jest dobra, by spędzać z dziećmi czas wolny na zewnątrz. Lepienie bałwana, jazda na sankach czy bitwa na śnieżki to świetna zabawa i ogromna dawka ruchu. Warto również zabrać aparat. Zimowe zdjęcia są piękne!

Zabawa w domu

Dzieci w domu bardzo dużo czasu spędzają przed komputerem. Warto zadbać, by to się zmieniło. Turniej gier planszowych to świetny sposób na odciągnięcie dziecka od monitora.

Gry planszowe to wspaniała zabawa dla całej rodziny. Przygotowanie kilku różnych gier to zapewni wiele atrakcji. W momencie, gdy tylko dziecko zaczyna być zmęczone jedną grą rozpoczynamy następną. Dynamiczna zabawa na wiele godzin odciągnie dziecko od komputera.

Czas wolny z dzieckiem warto również wykorzystać, by pokazać mu niesamowite eksperymenty. Starsze dzieci na pewno chętnie zobaczą kolorową wodę wędrująca ze szklanki do szklanki. Do tego eksperymentu niezbędne są barwniki spożywcze, którymi zabarwiamy wodę. Szklanki łączymy ręcznikami jednorazowymi.

Szklanki z kolorową wodą można również wykorzystać, by pokazać dziecku, jak rośliny piją wodę. Do każdej szklanki wkładamy kwiat bądź liście kapusty. Czy zmieni się ich kolor?

Świetną zabawą jest również tworzenie barwnych obrazów z soli. Należy wykorzystać sproszkowana kredę, by uzyskać kolorową sól.

Gluty, slimy oraz ciągnące się masy wszelkiego typu są fascynujące dla dzieci. Stworzenie piaskowego gluta to świetna zabawa. Wystarczy piasek, żel do prania, odrobina pianki do golenia, trochę kleju oraz odrobina wody. Zabawa gotowa!

Zakopane wita

Redakcja willa-koala.pl

Witajcie na willa-koala.pl, gdzie nasz zespół ekspertów z obszarów turystyki, zdrowia i diety łączy swoją wiedzę, aby dostarczać unikalne i inspirujące treści. Zapraszamy Was do podróży przez świat fascynujących miejsc, zdrowego stylu życia i praktycznych porad żywieniowych, tworząc wspólnie przestrzeń do odkrywania harmonii między podróżami, zdrowiem a smakiem życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

torba podróżna