Strona główna
Dieta
Tutaj jesteś
Dieta jak szybko i zdrowo schudnąć

Jak szybko i zdrowo schudnąć?

Data publikacji 21 kwietnia 2021

Czy można schudnąć szybko i zdrowo? Słuchając tego, co mówią dietetycy i inni eksperci do spraw odżywiania, wydaje się, że to niemożliwe. Kluczem do sukcesu jest zmiana nawyków raz na zawsze i wytrwałość.

Efekt jojo

Niestety, bardzo wiele osób, którym udało się zrzucić zbędne kilogramy, po jakimś czasie wracają do dawnej wagi. Motywacja spada z biegiem czasu, człowiek powraca do starych nawyków żywieniowych. Dietetyczne jedzenie nie wydaje się już tak smaczne, jak na samym początku. Niestety, kilogramy wracają. Walkę trzeba rozpocząć jeszcze raz, od nowa. Ponowne odchudzanie jest jeszcze trudniejsze niż pierwsze. Organizm jest już rozregulowany, czasami kilogramy nie chcą spadać pomimo diety i wysiłku fizycznego. Trzeba więc zrobić wszystko, aby osobę odchudzającą się nie dopadł efekt jojo.

Zmiana nawyków

Jak szybko i zdrowo schudnąć? Aby odchudzanie było zdrowe, można schudnąć najwyżej 1 kilogram tygodniowo. Niektórzy dietetycy mówią nawet o zaledwie 2 kilogramach miesięcznie. Takie tempo wydaje się niektórym osobom bardzo powolne. Niektórzy chcieliby schudnąć od razu. Tymczasem warto przyjrzeć się swoim nawykom z przeszłości. Trudno w kilka tygodni naprawić to, na co pracowało się całe swoje życie. Wiele lat zaniedbań i braku szacunku dla swojego organizmu, tego z pewnością nie da się zmienić w tydzień.

Pomoc dietetyka

Aby zdrowo schudnąć, na pewno warto skorzystać z pomocy dietetyka, a jeżeli ktoś choruje przewlekle, to właściwą osobą jest dietetyk kliniczny. Taki specjalista doskonale wie, jak poradzić sobie i poprowadzić osobę potrzebującą pomocy w zdrowym odchudzaniu. Rola dietetyka nie kończy się na przesłaniu tygodniowego jadłospisu. Taka osoba powinna motywować swojego pacjenta. Powinien to być ktoś z charyzmą, kto angażuje się w to co robi. Jeżeli pacjentowi zabraknie motywacji, powinien mieć możliwość skontaktowania się z dietetykiem, zadania kilku pytań, spokojnej rozmowy.

Aktywność fizyczna

Nie można nie zgodzić się co do tego, że podstawą odchudzania jest zdrowa dieta i ruch. Oczywiście ruch powinien być wprowadzony rozsądnie, z rozwagą. Jeżeli ktoś do tej pory nie miał żadnej aktywności fizycznej w swoim życiu, to nie powinien rozpoczynać przygotowań do maratonu. Najpierw wystarczą spokojne spacery albo jazda na rowerze. Dopiero później będzie można pomyśleć o bardziej wymagających ćwiczeniach. Wielu specjalistów podkreśla, że każda zmiana zaczyna się w głowie, trzeba zmienić swoje priorytety, zastanowić się co jest w życiu najważniejsze.

Zakopane wita

Redakcja willa-koala.pl

Witajcie na willa-koala.pl, gdzie nasz zespół ekspertów z obszarów turystyki, zdrowia i diety łączy swoją wiedzę, aby dostarczać unikalne i inspirujące treści. Zapraszamy Was do podróży przez świat fascynujących miejsc, zdrowego stylu życia i praktycznych porad żywieniowych, tworząc wspólnie przestrzeń do odkrywania harmonii między podróżami, zdrowiem a smakiem życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

zbilansowana dieta redukcyjna