Strona główna
Turystyka
Tutaj jesteś
Turystyka jak zarabiać na podróżach

Jak zarabiać na podróżach? 3 pomysły na monetyzację przygód

Data publikacji 1 maja 2021

Wiele osób kocha podróże, gdyż poszerzają one horyzonty, dostarczając niesamowitych wrażeń i pozwalając na nawiązanie nowych znajomości. Podróże jednak zazwyczaj kojarzą się z samymi wydatkami i nie każdy wie, że można na nich także zarabiać.

Recenzowanie hoteli

Wiele osób zastanawia się, jak zarabiać na podróżach. Jak się okazuje, może to robić niemal każdy. Popularnym sposobem na dodatkowy zarobek jest na przykład recenzowanie hoteli i pensjonatów. Zasada zarabiania w taki sposób jest prosta – po rejestracji do jednego z programów dla osób podejmujących taką współpracę otrzymuje się całkiem przyzwoite pieniądze za opisanie danego hotelu.

Warto prowadzić też bloga podróżniczego, gdyż bardzo często hotele płacą za pozytywne artykuły na ich temat i nie musi być to wcale blog, który śledzi wiele osób.

Sprzedaż zdjęć

Wiele osób podczas podróży wykonuje wiele zdjęć, jednak nie każdy wie, że istnieją liczne strony internetowe, na których można zrobione przez siebie zdjęcia sprzedawać i często nie muszą być to nawet zdjęcia wykonane profesjonalnym sprzętem, czy nawet klasycznym aparatem. Bardzo często takie strony akceptują sprzedaż zdjęć wykonanych smartfonem, a dziś większość smartfonów należących do średniej półki oferuje jakość, która kwalifikuje wykonane nimi zdjęcia do sprzedaży.

Zdjęcia z podróży, a także zdjęcia kulinarne, które często wykonuje się przecież podczas wojaży, są jednymi z najlepiej sprzedających się plików. Warto też dodać, że na wielu stronach tego typu zdjęcia są nie tyle sprzedawane, co za opłatą udzielana jest nabywcy po prostu licencja na użycie zdjęcia w Internecie i materiałach drukowanych, przy czym pełnię praw do nich nadal zachowuje ich twórca, a więc zdjęcie może być sprzedawane w taki sposób wiele razy i nierzadko zdarza się, że jedna dobra fotografia może z czasem przynieść setki lub tysiące złotych dodatkowego dochodu.

Podróże a zarabianie w social mediach

Mówiąc o tym, jak zarabiać na podróżach, nie można też pominąć ogromnego potencjału mediów społecznościowych, w których to można zarabiać na zdjęciach, promowaniu miejsc i produktów, a także na zamieszczaniu odpowiednich hashtagów. Można w nich też prowadzić live’y, podczas których też nieraz sporo się zarabia, jeżeli są one ciekawe i jeżeli obserwuje je wiele osób.

Zarabianie na podróżach jak najbardziej jest więc możliwe, a nierzadko zarobki takie są wyższe niż kwota wydana na podróż. Wiele osób z pasji podróżowania uczyniło dzięki temu też główne źródło zarobków.

Zakopane wita

Redakcja willa-koala.pl

Witajcie na willa-koala.pl, gdzie nasz zespół ekspertów z obszarów turystyki, zdrowia i diety łączy swoją wiedzę, aby dostarczać unikalne i inspirujące treści. Zapraszamy Was do podróży przez świat fascynujących miejsc, zdrowego stylu życia i praktycznych porad żywieniowych, tworząc wspólnie przestrzeń do odkrywania harmonii między podróżami, zdrowiem a smakiem życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

podróżowanie samochodem