Strona główna
Turystyka
Tutaj jesteś
Turystyka zabytki Grecji

Najciekawsze zabytki do zwiedzania w Grecji

Data publikacji 13 kwietnia 2021

Grecja jest krajem bardzo chętnie wybieranym przez turystów za sprawą nie tylko przepięknych widoków, ale również ciekawych zabytków. Kraj ten zajmuje południowo – wschodnią część Europy i posiada dostęp do czterech mórz.

Najważniejsze i najciekawsze zabytki Grecji

1. Ateny – są stolicą Grecji i zarazem jej największym miastem. Osoby przyjeżdżające właśnie w to miejsce koniecznie muszą zwiedzić te miejsca:
– Akropol – jest pamiątką po odległej cywilizacji, gdzie na samym środku możemy podziwiać Partenon, czyli świątynie antyczną. W miejscu tym znajduje się również świątynia Posejdona oraz Erechtejonu.
– Muzeum Acropolis – jest uzupełnieniem zwiedzania świątyń i Akropolu, w miejscu tym znajdują się posągi oraz inne godne uwagi eksponaty.
– Starożytna Agora – w miejscu tym możemy podziwiać ruiny, dzięki którym udało się zrekonstruować obiekt o nazwie Stoa Attalosa, gdzie znajduje się obecnie muzeum
2. Rodos – jedna z największych wysp, położona na Morzu Egejskim, przyciąga co roku mnóstwo turystów z uwagi na piękne plaże i liczne atrakcje.
– Akropol w Lindos – miejsce to znajduje się na wzgórzu i można na nim podziwiać pozostałości po sanktuarium oraz rzymskiej świątyni.
– Zamek Joannitów – będący w ruinie zamek jest największą atrakcją miasta. Budowla powstała w XV wieku, a ruiny są pozostałością po dwóch kaplicach.
– Pałac Wielkich Mistrzów – zabytek ten posiada bardzo bogatą historię. Będąc w tym miejscu zobaczymy mury, które zostały odbudowane po zniszczeniu w XIX wieku oraz wystawę historyczną.
3. Heraklion – miejsce wypełnione zabytkami, do których należy zaliczyć:
– Fontannę Morosini – obecnie popularne miejsce spotkań młodzieży, jednak jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych zabytków w Heraklionie. Fontanna przedstawia głowy czterech lwów, a z ich paszcz wylewa się woda.
– Wenecka Loggia – jest to zabytek, w którym mieści się siedziba miejskiego ratusza, a jego architektura jest utrzymana w surowym stylu
– Twierdza Koules – zbudowana została w XVI w z kamieni, które są ułożone na kształt kwadratu. Budowla ta została odrestaurowana i do dziś można z niej podziwiać widok na tamtejszą okolicę.

Ciekawe miejsca w Grecji godne uwagi

Grecja posiada bardzo wiele do zaoferowania turystom, a każde z miejsc posiada inną historię. Do najciekawszych zaliczyć możemy:
– Świątynię Apollina
– Studnię Pejrene
– Świątynię Zeusa
– Klasztor Michała Archanioła
– Teatr antyczny w Limenas

Przedstawione tutaj zabytki są tylko częścią atrakcji jakie można zobaczyć wybierając się do Grecji, ponieważ ten kraj ma znacznie więcej do zaoferowania.

Zakopane wita

Redakcja willa-koala.pl

Witajcie na willa-koala.pl, gdzie nasz zespół ekspertów z obszarów turystyki, zdrowia i diety łączy swoją wiedzę, aby dostarczać unikalne i inspirujące treści. Zapraszamy Was do podróży przez świat fascynujących miejsc, zdrowego stylu życia i praktycznych porad żywieniowych, tworząc wspólnie przestrzeń do odkrywania harmonii między podróżami, zdrowiem a smakiem życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

podróżowanie samochodem