willa-koala.pl

willa-koala.pl – turystyka, zdrowie, dieta

zabytki Grecji
Turystyka

Najciekawsze zabytki do zwiedzania w Grecji

Grecja jest krajem bardzo chętnie wybieranym przez turystów za sprawą nie tylko przepięknych widoków, ale również ciekawych zabytków. Kraj ten zajmuje południowo – wschodnią część Europy i posiada dostęp do czterech mórz.

Najważniejsze i najciekawsze zabytki Grecji

1. Ateny – są stolicą Grecji i zarazem jej największym miastem. Osoby przyjeżdżające właśnie w to miejsce koniecznie muszą zwiedzić te miejsca:
– Akropol – jest pamiątką po odległej cywilizacji, gdzie na samym środku możemy podziwiać Partenon, czyli świątynie antyczną. W miejscu tym znajduje się również świątynia Posejdona oraz Erechtejonu.
– Muzeum Acropolis – jest uzupełnieniem zwiedzania świątyń i Akropolu, w miejscu tym znajdują się posągi oraz inne godne uwagi eksponaty.
– Starożytna Agora – w miejscu tym możemy podziwiać ruiny, dzięki którym udało się zrekonstruować obiekt o nazwie Stoa Attalosa, gdzie znajduje się obecnie muzeum
2. Rodos – jedna z największych wysp, położona na Morzu Egejskim, przyciąga co roku mnóstwo turystów z uwagi na piękne plaże i liczne atrakcje.
– Akropol w Lindos – miejsce to znajduje się na wzgórzu i można na nim podziwiać pozostałości po sanktuarium oraz rzymskiej świątyni.
– Zamek Joannitów – będący w ruinie zamek jest największą atrakcją miasta. Budowla powstała w XV wieku, a ruiny są pozostałością po dwóch kaplicach.
– Pałac Wielkich Mistrzów – zabytek ten posiada bardzo bogatą historię. Będąc w tym miejscu zobaczymy mury, które zostały odbudowane po zniszczeniu w XIX wieku oraz wystawę historyczną.
3. Heraklion – miejsce wypełnione zabytkami, do których należy zaliczyć:
– Fontannę Morosini – obecnie popularne miejsce spotkań młodzieży, jednak jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych zabytków w Heraklionie. Fontanna przedstawia głowy czterech lwów, a z ich paszcz wylewa się woda.
– Wenecka Loggia – jest to zabytek, w którym mieści się siedziba miejskiego ratusza, a jego architektura jest utrzymana w surowym stylu
– Twierdza Koules – zbudowana została w XVI w z kamieni, które są ułożone na kształt kwadratu. Budowla ta została odrestaurowana i do dziś można z niej podziwiać widok na tamtejszą okolicę.

Ciekawe miejsca w Grecji godne uwagi

Grecja posiada bardzo wiele do zaoferowania turystom, a każde z miejsc posiada inną historię. Do najciekawszych zaliczyć możemy:
– Świątynię Apollina
– Studnię Pejrene
– Świątynię Zeusa
– Klasztor Michała Archanioła
– Teatr antyczny w Limenas

Przedstawione tutaj zabytki są tylko częścią atrakcji jakie można zobaczyć wybierając się do Grecji, ponieważ ten kraj ma znacznie więcej do zaoferowania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *