Strona główna
Dieta
Tutaj jesteś
Dieta pokrzywa na odchudzanie

Pokrzywa na odchudzanie – niepozorna roślina i jej wszechstronne działanie

Data publikacji 27 kwietnia 2021

Istnieje wiele powodów, dla których warto włączyć pokrzywę do swojej diety.
Pokrzywa jest ceniona od wieków ze względu na swoje właściwości lecznicze. Wykorzystuje się wszystkie części rośliny, czyli liście, łodygi, owoce i korzenie. Herbatę z pokrzywy na odchudzanie robi się głównie z liści, które należy zalać wrzącą wodą, a następnie pozostawić na około 10 minut do zaparzenia.
Czy herbata z pokrzywy rzeczywiście pomaga schudnąć?

Pokrzywa na odchudzanie

Chociaż pokrzywa nie działa bezpośrednio jako spalacz tłuszczu w diecie, jej działanie odtruwające sprawia, że ​​jest idealnym środkiem wspomagającym odchudzanie.
Jednak można ją również pić jako środek detoksykacyjny, ponieważ oczyszcza wątrobę z toksyn.
Jako herbata detoksykująca pokrzywa jest niskokaloryczna i znacznie przyspiesza metabolizm, co jest szczególnie ważne przy odchudzaniu.

Pokrzywa – właściwości lecznicze

Od dawna wiadomo, że herbata z pokrzywy ma wszechstronne działanie. Jest stosowana przy różnych schorzeniach, ponieważ działa nie tylko przeciwbakteryjnie, odtruwająco i oczyszczająco, ale także przeciwzapalnie i odwadniająco. Wspomaga leczenie dny moczanowej, reumatyzmu lub zapalenia stawów.
Pokrzywa zawiera również wiele bardzo zdrowych składników. Niepozorne liście mają w swoim składzie nie tylko magnez, potas i żelazo, ale także witaminę C. Zawartość witaminy C jest prawie siedmiokrotnie wyższa niż pomarańczach.

Ile herbaty z pokrzywy pić, aby przyspieszyć utratę wagi?

Ze względu na swoje właściwości odwadniające, herbata z pokrzywy zdecydowanie pomaga schudnąć. Dość specyficznie smakuje, więc jeżeli ktoś woli bardziej wyrafinowane smaki, może dodać plasterek cytryny.
Aby schudnąć dzięki herbacie z pokrzywy, należy włączyć do swojej diety napój i pić nawet trzy filiżanki dziennie.

Herbata z pokrzywy nie ma prawie żadnych skutków ubocznych, ale ma silne działanie odwadniające. Dlatego podczas diety należy uważać, aby pić wystarczającą ilość niegazowanej wody. Zalecana dzienna porcja to przynajmniej trzy, a nawet cztery litry. To nie tylko pomaga utrzymać równowagę wodną organizmu, ale także wspomaga spalanie tłuszczu. Woda nie zawiera kalorii, zmniejsza napady głodu i przyspiesza metabolizm.

Każdy, kto stosuje kurację z pokrzywy w celu oczyszczenia przez dłuższy czas, powinien pamiętać o robieniu przerw i przez kilka dni powstrzymać się od picia herbaty, aby nie obciążać organizmu i nie doprowadzić do odwodnienia.
Należy unikać przedawkowania ze względu na skutki uboczne, takie jak nudności, podrażnienie żołądka lub biegunka.
Osoby cierpiące na niewydolność nerek i kobiety karmiące piersią nie powinny pić herbaty pokrzywowej w ramach swojej diety.

Zakopane wita

Redakcja willa-koala.pl

Witajcie na willa-koala.pl, gdzie nasz zespół ekspertów z obszarów turystyki, zdrowia i diety łączy swoją wiedzę, aby dostarczać unikalne i inspirujące treści. Zapraszamy Was do podróży przez świat fascynujących miejsc, zdrowego stylu życia i praktycznych porad żywieniowych, tworząc wspólnie przestrzeń do odkrywania harmonii między podróżami, zdrowiem a smakiem życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

zbilansowana dieta redukcyjna