Strona główna
Sport
Tutaj jesteś
Sport rowerem po Bieszczadach

Rowerem po Bieszczadach – o czym warto pamiętać?

Data publikacji 19 kwietnia 2021

Wakacje na rowerach. Czyż to nie brzmi świetnie? Warto przynajmniej raz w życiu w ten sposób spędzić swój urlop. Cudowne wrażenia i wspomnienia gwarantowane. Gdzie wybrać się na urlop na dwóch kołach? Bieszczady będą idealną destynacją.

Rowerem po Bieszczadach

Dlaczego akurat Bieszczady? To jeden z tych zakątków Polski, który jest niezwykle urokliwy właśnie wiosną, latem oraz jesienią. Sporo Polaków wtedy planuje swój urlop. W Bieszczadach jest wtedy zielono, po prostu pięknie. Można zaplanować sobie trasy przejazdu po mniej lub bardziej uczęszczanych drogach, w zależności od własnych preferencji. Jedno jest pewne. Cudownych widoków nie zabraknie.

Planujemy wypad na rowery w Bieszczady

Można jechać spontanicznie, albo wszystko zaplanować. W pierwszym przypadku wystarczy zwyczajnie zapakować rowery na bagażnik samochodowy i ruszyć przed siebie. Dobrym miejscem wypadowym może być na przykład Cisna lub Wetlina. Można też pojechać głębiej w Bieszczady, do którejś z mniejszych miejscowości. Jeśli będzie się miało nocleg w konkretnej miejscowości, każdego dnia można organizować sobie wyprawy rowerowe do interesujących nas punktów. Inna opcja to kilka dni na rowerze, z noclegami w różnych miejscach. Taka wyprawa wymaga już jednak wcześniejszego planowania. Najlepiej wyznaczać trasę o długości maksymalnie 40 km, ponieważ wbrew pozorom po bieszczadzkich drogach nie jeździ się łatwo.

Drogami czy poza szlakiem?

Można jeździć drogami asfaltowymi albo zapuszczać się w głąb lasu, wybierając ścieżki turystyczne. Wszystko zależy od tego, jaką ma się kondycję. Osoby zaprawione w jeździe rowerowej zdecydowanie mogą wybrać drugą opcję. W Bieszczadach nie brakuje miejsc, która są totalnie dzikie, odcięte od cywilizacji. Można zatem eksplorować nawet takie zakamarki. Jeśli wyrusza się z dziećmi, lepiej jednak trzymać się tras asfaltowych, które są po prostu wygodniejsze. Dla prawdziwych miłośników ekstremalnych warunków, którzy nie boją się wysiłku, wyzwaniem może być przejazd przez połoniny. Trzeba mieć jednak naprawdę dobry rower.

Co ze sobą zabrać?

Wakacje, które chce się spędzić na rowerach, muszą być dobrze zaplanowane. Konieczny jest przegląd sprzętu, a w niektórych przypadkach nawet zakup nowego roweru. Dlaczego? Bieszczady są wymagające. Należy wybierać się tam tylko i wyłącznie z naprawdę sprawnym rowerem. Warto mieć też przy sobie sprzęt ratunkowy dla dwuśladu. Na trasie może się wiele wydarzyć, a przebita opona gdzieś w środku lasu to niemały problem. Przezorny zawsze ubezpieczony!

Zakopane wita

Redakcja willa-koala.pl

Witajcie na willa-koala.pl, gdzie nasz zespół ekspertów z obszarów turystyki, zdrowia i diety łączy swoją wiedzę, aby dostarczać unikalne i inspirujące treści. Zapraszamy Was do podróży przez świat fascynujących miejsc, zdrowego stylu życia i praktycznych porad żywieniowych, tworząc wspólnie przestrzeń do odkrywania harmonii między podróżami, zdrowiem a smakiem życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

rowerem po Bieszczadach