Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś
Lifestyle co jedza bociany

Bocian, swojski chłop

Data publikacji 18 czerwca 2021


Bocian, to niemal polski znak firmowy. Niezaprzeczalny symbol polskiej wsi. Chyba każdy z nas kojarzy obraz Józefa Chełmońskiego „Bociany”. W doskonały sposób ukazuje on więź człowieka z przyrodą.
Popularny „bociek” stał się oznaką płodności oraz urodzaju.
Bocianie gniazda były czymś w rodzaju dobrej wróżby dla gospodarstwa, na którym te ptaki zdecydowały się osiedlić. W niektórych społecznościach świeżo upieczeni rodzice, dzielą się dobrą nowiną ustawiając figurę bociana przy płocie. Jest to przekaz, że w domostwie pojawiło się dziecko. Stał się więc on także symbolem narodzin. Zapewne każdy z nas będąc jeszcze brzdącem słyszał od rodziców, że to właśnie bociany przynoszą dzieci.
Symbolika symboliką, a co wiemy na jego temat od strony naukowej? Bocian jak wygląda każdy wie, biało- czarne upierzenie, czerwony dziób i długie nogi. Są to niewątpliwie duże ptaki, długość ich ciała waha się w granicach 100-115 cm, rozpiętość skrzydeł 155-165 cm, dorosły ptak może osiągnąć wagę od 2,5 do 4,5 kg.
Co jedza bociany? Od razu na myśl przychodzi zielona żabka. Oczywiście nie samymi żabami bociek żyje. W ich jadłospisie znajdują się także węże, koniki polne, robaki, mniejsze ryby, nie pogardzą też małymi gryzoniami bądź kretami.
Zamieszkują podmokłe tereny oraz łąki. Bociany w pewnym sensie są także nieco „ludzkie”, tak jak i my w sierpniu rozpoczynają swoją podróż do ciepłych krajów. Celem ich wycieczek jest głównie Afryka, ale nie brakuje także „turystów” zapuszczających się na Bliski Wschód.

Przeczytaj więcej na https://wladca-pierscieni.pl/co-jedza-bociany/

Zakopane wita

Redakcja willa-koala.pl

Witajcie na willa-koala.pl, gdzie nasz zespół ekspertów z obszarów turystyki, zdrowia i diety łączy swoją wiedzę, aby dostarczać unikalne i inspirujące treści. Zapraszamy Was do podróży przez świat fascynujących miejsc, zdrowego stylu życia i praktycznych porad żywieniowych, tworząc wspólnie przestrzeń do odkrywania harmonii między podróżami, zdrowiem a smakiem życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

torba podróżna