Strona główna
Turystyka
Tutaj jesteś
Turystyka zwiedzanie usa

Dlaczego zwiedzanie USA warto zacząć od Nowego Jorku?

Data publikacji 28 kwietnia 2021

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu wielu Polaków marzyło o wyprawie lub całkowitej przeprowadzce do Stanów Zjednoczonych. „American dream” był bliski spełnienia dzięki programom wizowym. Dziś, gdy podróżowanie stało się dostępne praktycznie dla każdego, także i kontynent amerykański jest na wyciągnięcie ręki. Jeśli masz w planach zwiedzanie USA, warto zacząć od Nowego Jorku. Dlaczego? Odpowiedź znajdziesz poniżej.

Poznasz prawdziwą, amerykańską kulturę

Słynne powiedzenie mówi, że Nowy Jork nigdy nie śpi i jest to całkowita racja. Będąc w Wielkim Jabłku, człowiek ma wrażenie, że miasto to nie zatrzymuje się ani przez chwilę. Wszyscy żyją w pośpiechu, ulice pełne są barów szybkiej obsługi, w metrze panuje tłok, a kolejki do atrakcji turystycznych nieraz wprawiają w osłupienie. Mimo to na słowa skierowane do Nowojorczyka: „Jak się dzisiaj masz?”, zawsze usłyszysz: „Dziękuję, świetnie”. Ktoś powie, że przecież dla kultury amerykańskiej jest to dość typowe. Niesłychane jest jednak usłyszeć takie słowa od często zestresowanych mieszkańców Nowego Jorku.

Moc atrakcji

Chyba żadne miasto w Stanach Zjednoczonych nie ma tyle do zaoferowania, co Nowy Jork. Po pierwsze, metropolia składa się aż z pięciu dystryktów: Brooklynu, Bronxu, Manhattanu, Queens oraz Staten Island. Z każdym z nich związana jest inna historia, w każdym mieszka inna społeczność. Na samym Manhattanie możemy poczuć się jak w Chinach, we Włoszech, czy w Paryżu (to akurat za sprawą artystycznej dzielnicy dawnej bohemy Greenwich Village).

Zwiedzając Nowy Jork, nie możesz poprzestać jednak jedynie na sąsiadujących ze sobą strefach tak różnych od siebie pod względem kulturalnym. Do najsłynniejszych obiektów architektonicznych, które po prostu trzeba zobaczyć, należą m.in.: Empire State Building, skąd rozpościera się przepiękna panorama miasta, One World Observatory kolejny punkt widokowy, Grand Central z niepowtarzalnym, turkusowym sklepieniem pełnym… gwiazd, czy Brooklyn Bridge – najstarszy most wiszący na świecie, który pokonasz pieszo w 30 minut. Dzień możesz wypełnić przejażdżką na Roosevelt Island kolejką linową lub rejsem statkiem wycieczkowym do Ellis Island (to właśnie tam stoi Statua Wolności).

W Nowym Jorku nie sposób się nudzić. Zaczynając podbój Stanów Zjednoczonych właśnie od Wielkiego Jabłka, wprost zachłyśniesz się amerykańskim stylem życia (w dobrym znaczeniu tego słowa). Stąd możesz kontynuować podróż wschodnim wybrzeżem, a następnie odkrywać kolejne miasta i zakątki. Dalej już na pewno będziesz przygotowany na wszystko!

Zakopane wita

Redakcja willa-koala.pl

Witajcie na willa-koala.pl, gdzie nasz zespół ekspertów z obszarów turystyki, zdrowia i diety łączy swoją wiedzę, aby dostarczać unikalne i inspirujące treści. Zapraszamy Was do podróży przez świat fascynujących miejsc, zdrowego stylu życia i praktycznych porad żywieniowych, tworząc wspólnie przestrzeń do odkrywania harmonii między podróżami, zdrowiem a smakiem życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

podróżowanie samochodem