Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś
Lifestyle malowanie felg

Farbą proszkową czy sprayem – czym pomalować felgi?

Data publikacji 17 lipca 2021


Każdy pojazd samochodowy zyskuje na atrakcyjności wówczas, jesli jest wyposażony w felgi. W niektórych autach są one aluminiowe, a w innych stalowe. Jeśli pojawiają sie na nich widoczne ślady użytkowania w postaci nieestetycznych zadrapań, to wówczas warto je odnowić. Jak pomalować felgi, aby auto znów prezentowało się jak nowe?

Malowanie felg stalowych

Malowanie felg nie jest trudnym zadaniem i przy odrobinie odpowiednich umiejętności czynność tę można wykonać samodzielnie w domowym zaciszu. Jesli chodzi o felgi stalowe, to odnawia się je w podobny sposób do alufelg.

Na początek należy zawsze zdjąć opony z kół. Wykonanie tej czynności w dużym stopniu ułatwia dokładne wyczyszczenie wszystkich zakamarków felg. Oczyszczanie należy wykonać przy użyciu papieru ściernego, benzyny ekstrakcyjnej i drucianej szczotki. Z pomocą szczotki i papieru ściernego o granulacji od 800 do 1200 należy dokładnie zeskrobać starą farbę oraz wszystkie ślady korozji. Gdy felgi zostaną dobrze oczyszczone z nieczystości, to wówczas można przejść do ich pomalowania. Warto zawsze najpierw nałożyć podkład w postaci farby akrylowej. Po wyschnięciu powierzchnię felg można pomalować dowolną farbą. Przed wykonaniem tej czynności warto je jeszcze raz przeszlifować ściernym papierem.

Na czym polega proszkowe malowanie felg?

Obecnie bardzo dużą popularnością cieszy się proszkowe malowanie felg. Polega ono na pokryciu powierzchni felg specjalną warstwą, która dostatecznie zabezpiecza je przed korozją. W składzie tego preparatu znajduje się bowiem cynk.

Farby proszkowe posiadają mnóstwo zalet. Nie pozostawiają nieestetycznych zacieków, są idealnie gładkie oraz znacznie przedłużają żywotność felg. Nic zatem dziwnego, że na proszkowe malowanie felg decyduje sie obecnie mnóstwo właścicieli pojazdów samochodowych. Farby proszkowe są dostępne w bogatej palecie barw, zatem można je idealnie dobrać do każdego auta.

Lakierowanie proszkowe zapewnia znacznie lepszy efekty od lakierowania na mokro. Powłoka powstająca w wyniku tego procesu sprawia, że koła prezentują sie bardzo atrakcyjnie i dodają mnóstwo uroku każdemu pojazdowi.

Decydując się na proszkowe malowanie felg warto skorzystać z usług doświadczonych specjalistów. Proces malowania proszkowego nie jest łatwy, bowiem trzeba dobrze znać się na obsłudze tej technologii malowania. Ponadto niezbędny jest odpowiedni sprzęt, np. specjalistyczny pistolet do malowania.

Malowanie aluminiowych felg sprayem

Każde felgi aluminiowe można bez problemu pomalować w domowym zaciszu. Wówczas to należy użyć do tego celu odpowiedniego sprayu. Dużą zaletą farb w aerozolu jest to, że nie zmywają się po jednym sezonie, a koszt malowania jest znacznie niższy od malowania proszkowego.

Warto pamiętać o tym, że przed nałożeniem farby w sprayu felgi należy dokładnie oczyścić ze wszelkich nieczystości oraz śladów korozji.

zycie-chotomowa.pl

Zakopane wita

Redakcja willa-koala.pl

Witajcie na willa-koala.pl, gdzie nasz zespół ekspertów z obszarów turystyki, zdrowia i diety łączy swoją wiedzę, aby dostarczać unikalne i inspirujące treści. Zapraszamy Was do podróży przez świat fascynujących miejsc, zdrowego stylu życia i praktycznych porad żywieniowych, tworząc wspólnie przestrzeń do odkrywania harmonii między podróżami, zdrowiem a smakiem życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

torba podróżna