Strona główna
Turystyka
Tutaj jesteś
Turystyka wakacje w pojedynkę

Wakacje w pojedynkę – dlaczego warto?

Data publikacji 29 kwietnia 2021

Samotny wyjazd nie kojarzy nam się z czymś atrakcyjnym. Mało kto porywa się z takim pomysłem, ponieważ woli towarzystwo swoich przyjaciół lub rodziny w tym czasie. Mimo tego warto choć raz w życiu postawić na wakacje w pojedynkę. Tym bardziej, jeśli się wahamy przed samodzielną podróżą, ponieważ nie ma kto z nami udać się na wycieczkę.

Jak się przygotować na samotne wakacje?

Podczas wyjazdu w pojedynkę warto pamiętać o kilku kwestiach bezpieczeństwa. Samotny podróżujący to dobry kąsek dla naciągaczy i kieszonkowców. Z tego powodu lepiej nie wchodzić w zażyłe relacje podczas wyjazdu z ludźmi, których się nie zna. Przesadna gościnność albo uprzejmość w bardzo turystycznych miejscach to dość często oznaka tego, że mamy do czynienia z krętaczem. Mogą chcieć wyłudzić od nas pieniądze albo na dobre okraść. Asertywność to dobra cecha, jeśli chce się podróżować samemu. Z drugiej strony to nie oznacza, że nie powinno się zawierać żadnych znajomości podczas wycieczki. Pamiętać trzeba jednak o własnym bezpieczeństwie i samemu stawiać zasady nowej znajomości, dopóki nie zaufa się nowo poznanemu człowiekowi.

Ważna jest również kwestia finansowa. Samodzielność wiąże się również z tym, że w razie problemu, musimy liczyć na siebie albo ewentualnie rodzinę bądź znajomych, którzy znajdują się w naszym miejscu zamieszkania. Zawsze warto mieć na koncie bankowym odłożoną większą sumę pieniędzy w przypadku sytuacji awaryjnej.

Podczas samodzielnej podróży lepiej postawić na małą walizkę albo plecak podróżny. W ten sposób bagaż nie będzie nas krępował ani nie będzie przyciągał uwagi niegodnych zaufania naciągaczy.

Dlaczego warto udać się na wakacje we własnym towarzystwie?

Samotność to aspekt, z którym nie każdy sobie dobrze radzi, w szczególności podczas podróży. Istnieje jednak wiele zalet samodzielnego wyjazdu. Można wybrać cel wycieczki podpasowany wyłącznie pod nasze oczekiwania. Nie musimy myśleć o potrzebach drugiego człowieka, ani przejmować się tym, czy nasze formy rozrywki i zapoznawania się z nową kulturą nie są dla drugiej strony nudne. Podczas samotnej podróży można w pełni skupić się na chłonięciu klimatu nowego miejsca i odpoczynku. Robimy to co chcemy i kiedy chcemy. Tyczy się to również zakwaterowania albo jedzenia. Nie musimy chodzić z nikim na kompromisy albo znosić czyjegoś towarzystwa przez całą wycieczkę. Wakacje w pojedynkę to też dobra okazja by nabrać pewności siebie i usamodzielnić się. Nawet jako dorosły człowiek możemy wciąż żyć pod kloszem, a taka samodzielna przygoda rozwinie w nas skrzydła i nauczy zaradności.

Zakopane wita

Redakcja willa-koala.pl

Witajcie na willa-koala.pl, gdzie nasz zespół ekspertów z obszarów turystyki, zdrowia i diety łączy swoją wiedzę, aby dostarczać unikalne i inspirujące treści. Zapraszamy Was do podróży przez świat fascynujących miejsc, zdrowego stylu życia i praktycznych porad żywieniowych, tworząc wspólnie przestrzeń do odkrywania harmonii między podróżami, zdrowiem a smakiem życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

podróżowanie samochodem