Strona główna
Zakupy
Tutaj jesteś
Zakupy co zabrać nad morze

Co zabrać nad morze?

Data publikacji 1 kwietnia 2021

Wyjazd nad morze to fajny sposób na spędzenie wakacji. Bez względu jednak, nad które morze się wybieramy, warto pamiętać o tym, by zabrać tam rzeczy, bez których pobyt nad morzem będzie co najmniej utrudniony. Co zabrać nad morze?

Pieniądze i dokumenty

Rzecz oczywista, jednak zdarza się, że o tym zapominamy. Przed wyjazdem, warto spakować portfel z gotówką i kartami bankowymi, a także niezbędne dokumenty – dowód osobisty, prawo jazdy, dokumenty pojazdu. W niektórych przypadkach – na przykład przy wyjeździe za granicę – ważny też jest dokument potwierdzający ubezpieczenie zdrowotne.

Rzeczy na plażę

Stroje kąpielowe, ręczniki, klapki, buty do pływania, krem do opalania, zabawki dla dzieci, etui wodoodporne na dokumenty i telefon, coś do ochrony głowy przed słońcem, to tylko przykłady takich rzeczy. Przydać się mogą parawany, leżaki, krzesełka i parasol przeciwsłoneczny, aczkolwiek, jeśli wiemy, że są w ośrodku na wyposażeniu pokoju, nie trzeba ich zabierać.

Leki

Jeśli na stałe zażywamy jakieś leki, warto zadbać o zapas na cały pobyt, by na miejscu nie szukać lekarza, który wypisałby receptę. W każdym przypadku przydadzą się też leki przeciwbólowe, przeciwbiegunkowe, bandaże i plastry.

Strój na każdą pogodę

Pogoda nad morzem – szczególnie polskim – jest zmienna. Warto więc zabrać odzież na dni ciepłe i zimne, Cieplejszą i przeciwdeszczową kurtkę a nawet czapkę i cieplejsze buty. Wielu rzeczy możemy nie wykorzystać, ale lepiej je mieć niż marznąć.

Przenośna lodówka

Bardzo praktyczne rozwiązanie, dzięki któremu można mieć na plaży dostęp do swojego ulubionego jedzenia czy też zimnych napoi. Na plaży lepiej sprawdzi się lodówka, w której za schładzanie odpowiadają specjalne wkłady. Można je schłodzić – na przykład – w zamrażalniku lodówki w ośrodku, włożyć do przenośnej i mieć gwarancję, że niska temperatura w niej utrzyma się kilka godzin.

Rzeczy związane z pasją

Warto pamiętać, że jedziemy tam wypocząć, więc nie można zapominać o rzeczach związanych z pasją. Aparat fotograficzny, dobre książki, wędka, rowery, kijki Nordic Walking. Opcji jest wiele. Co konkretnie zabrać, zależne jest od tego, jakie są nasze zainteresowania i jak chcemy spędzać wolny czas.

Torba na plażę

Niezbędny element wyposażenia, ułatwiający zabieranie na plażę wielu rzeczy. Oczywiście zawsze można zabierać to wszystko w przypadkowo kupionych siatkach, jednak torba na plażę jest o wiele praktyczniejsza.

Rzecz jasna, wiele z wymienionych rzeczy można też kupić na miejscu. Z reguły jednak nad morzem jest dużo drożej, poza tym, nie warto czasu wakacji tracić na chodzenie po sklepach i poszukiwanie tego, czego zapomnieliśmy zabrać z domu lub nie pomyśleliśmy, by to zrobić.

Zakopane wita

Redakcja willa-koala.pl

Witajcie na willa-koala.pl, gdzie nasz zespół ekspertów z obszarów turystyki, zdrowia i diety łączy swoją wiedzę, aby dostarczać unikalne i inspirujące treści. Zapraszamy Was do podróży przez świat fascynujących miejsc, zdrowego stylu życia i praktycznych porad żywieniowych, tworząc wspólnie przestrzeń do odkrywania harmonii między podróżami, zdrowiem a smakiem życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Akcesoria samochodowe