Strona główna
Sport
Tutaj jesteś
Sport Sprzęt dla tenisisty

Sprzęt dla tenisisty – co i gdzie kupić?

Data publikacji 28 października 2022


Rozpoczęcie gry w tenisa wymaga zakupienia odpowiedniego wyposażenia. Co wybrać? Zobacz, jakie produkty będą wtedy konieczne!

Podstawowym elementem wyposażenia każdego tenisisty jest rakieta. Oferowana przez markę jak Head czy Karakal rakieta to jednak jeszcze nie wszystko, co powinno znaleźć się w torbie tenisisty. Jakie produkty warto dokupić?

Piłki tenisowe

Do gry konieczne będzie korzystanie z piłek tenisowych. Nie każdy początkujący gracz zdaje sobie sprawę z tego, że są one oferowane w wielu wariantach pod kątem budowy, co również przekłada się na komfort i efektywność gry.

Najczęściej dzieli się piłki tenisowe na dwie główne kategorie, czyli na piłki bezciśnieniowe oraz ciśnieniowe. Czym dokładnie różnią się te dwa warianty piłek tenisowych?

Przede wszystkim piłki bezciśnieniowe nie mają wewnętrznego ciśnienia, natomiast ciśnieniowe są pod ciśnieniem. To oznacza, że piłki ciśnieniowe charakteryzują się lepszym odbiciem, a także są szybsze od bezciśnieniowych. Wybierają je często zaawansowani gracze, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby również korzystały z nich osoby początkujące.

Dostępne są też piłki niskociśnieniowe, które przeznaczone są dla dzieci i dla młodzieży.

Buty do tenisa

Właściwie dobrane obuwie przeznaczone do gry w tenisa pozwala graczom na efektywniejsze poruszanie się po korcie oraz zmniejsza ryzyko pojawienia się urazów. 

W porównaniu do standardowych butów sportowych takie buty wyróżniają się innym rodzajem bieżnika. Jest on zaprojektowany w taki sposób, aby pozwalać na uzyskanie przyczepności zarówno w przypadku poruszania się w przód i w tył, jak i na boki. To powoduje, że można łatwiej dobiec do piłki i zachować równowagę.

Warto pamiętać o tym, że buty są oferowane w wielu wariantach. Gdy przykładowo kupowana jest przeznaczona do squasha oferowana przez firmę Karakal rakieta (https://dotenisa.pl/rakiety-do-tenisa-karakal-c-10_406.html), wtedy trzeba będzie też dopasować odpowiednie buty do grania w hali.

Ubrania do gry w tenisa

Dobra odzież przeznaczona do gry w tenisa powinna charakteryzować się przede wszystkim odpowiednią przewiewnością i nie powinna powodować ograniczenia ruchów. Powinna być zatem lekka, swobodna, a także odpowiednio dobrana do konkretnej pory roku oraz indywidualnych preferencji.

Można zdecydować się w takiej sytuacji na zakupienie odzieży sportowej do uprawiania różnych typów sportów, na przykład do biegania czy do fitnessu, ale również można postawić na profesjonalną odzież dedykowaną właśnie dla tenisistów.

Torba dla tenisisty

Kolejnym ważnym elementem wyposażenia tenisisty będzie odpowiednia torba. Chociaż można brać ze sobą na treningi plecak, to jednak torba tenisowa na pewno będzie w tym przypadku lepszym wyborem.

Można schować niej rakietę tenisową, na przykład jak oferowana przez firmę Head albo Karakal rakieta. Przegroda na rakietę zapewnia jej wtedy odpowiednią ochronę. Również torby tego typu mają osobne przegrody na obuwie, aby nie pobrudzić innego wyposażenia. Można też łatwo przechowywać w nich odzież, napoje, przekąski, kosmetyki, czyli wszystko, co potrzebne będzie podczas treningu tenisowego.

Zakopane wita

Redakcja willa-koala.pl

Witajcie na willa-koala.pl, gdzie nasz zespół ekspertów z obszarów turystyki, zdrowia i diety łączy swoją wiedzę, aby dostarczać unikalne i inspirujące treści. Zapraszamy Was do podróży przez świat fascynujących miejsc, zdrowego stylu życia i praktycznych porad żywieniowych, tworząc wspólnie przestrzeń do odkrywania harmonii między podróżami, zdrowiem a smakiem życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

rowerem po Bieszczadach