Strona główna
Sport
Tutaj jesteś
Sport strój do biegania zimą

Jak dobrać strój do biegania zimą?

Data publikacji 7 kwietnia 2021

Wielu osobom wydaje się, że bieganie zimą nie jest możliwe. W końcu mowa tu o najbardziej nieprzystępnej do sportu porze roku, która zwyczajnie wywołuje silną chęć pozostania w domu pod kocem. Jak się jednak okazuje, bieganie zimą jest możliwe, lecz trzeba pamiętać o tym, że powinno się do tego odpowiednie ubrać. Jaki strój do biegania zimą wybrać? O czym trzeba pamiętać?

Podstawy w doborze stroju

Jeśli chce się dobrze bawić podczas biegania w czasie zimy, przede wszystkim pamiętać trzeba o jednym, kluczowym do uprawiania tego sportu o tej porze roku elemencie, czyli o bieliźnie termicznej. Ten szczególny rodzaj ubrania zakłada się prosto na skórę, a jego właściwości powodują, że zatrzymana zostanie ogromna część generowanego przez ciało ciepła. Co więcej, taka bielizna jest w stanie zachować w dalszym ciągu odpowiednią cyrkulację powietrza, więc pomimo zachowania silnej termoizolacji, nadal jest ona bezpieczna dla skóry i wygodna.

Bluza czy kurtka?

Jedną z największych zagadek dla sportowca chcącego biegać w zimie jest to, czy powinno się jako odzież wierzchnią wybrać klasyczną zimową kurtkę, czy też może jednak bluzę? Za kurtką przemawia rzecz jasna o wiele większy stopień ocieplenia, który pozwala zachować większy komfort termiczny. Niestety wadą takiego rozwiązania jest to, że kurtka zwyczajnie zbyt mocno ogranicza zakres ruchów. Często ciężko się w niej szybciej idzie, a co dopiero biega.
Z tego też powodu znacznie lepszym pomysłem w trakcie dobierania stroju do biegania jest to, aby połączyć wcześniej wspomnianą bieliznę termiczną z grubą, lecz nadal wygodną sportową bluzą. Nie tylko jest ona wygodniejsza i pozwala na większy zakres ruchów, lecz również nie sprzyja tak intensywnemu poceniu się, jak gruba zimowa kurtka.

Jakie dobrać dodatki?

Jeśli chce się biegać w czasie zimy, pamiętać trzeba dodatkowo o kilku bardzo ważnych dodatkach do stroju, które pozwolą czerpać tylko i wyłącznie przyjemność ze swojej pasji. O czym konkretnie mowa?
Przede wszystkim warto zainwestować w kominiarkę. Wiele osób zakłada na czas biegania czapkę, lecz szybko kończy się to jej zdjęciem, ponieważ zaczyna ona się zsuwać, a w końcu spadać z głowy. Kominiarka zakładana jest na głowę i sięga aż do szyi, więc nie zsuwa się, lecz stabilnie leży cały czas w te samej pozycji.
Oczywiście na czas biegania nie można również zapominać o tym, aby na dłoniach mieć założone rękawiczki. Co jednak ważne, warto wybrać takie, które posiadają specjalne żelowe wstawki na opuszkach palców, które będą w stanie obsługiwać smartfon, bez ich zdejmowania. Jest to bardzo wygodny i praktyczny dodatek.

Zakopane wita

Redakcja willa-koala.pl

Witajcie na willa-koala.pl, gdzie nasz zespół ekspertów z obszarów turystyki, zdrowia i diety łączy swoją wiedzę, aby dostarczać unikalne i inspirujące treści. Zapraszamy Was do podróży przez świat fascynujących miejsc, zdrowego stylu życia i praktycznych porad żywieniowych, tworząc wspólnie przestrzeń do odkrywania harmonii między podróżami, zdrowiem a smakiem życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

rowerem po Bieszczadach