Strona główna
Turystyka
Tutaj jesteś
Turystyka podróże z niemowlakiem

Podróże z niemowlakiem – jak dobrze je organizować?

Data publikacji 5 kwietnia 2021

Gdy w życiu pojawia się dziecko, zmienia się wiele. Codzienność trzeba dostosować do wymagań nowego członka rodziny. Po pierwszym szoku, świeżo upieczeni rodzice często powracają do swoich normalnych aktywności, starając się na przykład podróżować tak, jak wcześniej. Jak wyjeżdżać z niemowlakiem? Poniżej garść podpowiedzi i wskazówek, dzięki którym podróże z maluszkiem nie będą takie trudne.

Podróże z niemowlakiem

Pierwsza podróż z niemowlakiem to bez wątpienia bardzo ekscytujące wydarzenie. Z jednej strony rodzice cieszą się tym, że wybierają się w jakieś piękne miejsce. Z drugiej zaś stresują się, bo przecież logistyka wyjazdów z dziećmi nie jest już taka łatwa. O czym należy pamiętać? Dziecko musi przyzwyczaić się do podróży. To dla niego zupełnie nowa sytuacja. Maluszki różnie reagują podczas kilku godziny jazdy samochodem. Niektóre śpią, inne są niespokojne, płaczą. Może być to związane między innymi z tym, że spędzają kilka godzin w foteliku. Dlatego też pierwszy wyjazd najlepiej zorganizować gdzieś blisko, tak, by w samochodzie spędzić maksymalnie godzinę.

Bezpieczeństwo i komfort dziecka

Bezpieczeństwo oraz komfort maluszka są zawsze najważniejsze. Rodzice, którzy planują sporo podróżować samochodem, muszą zainwestować w naprawdę dobry fotelik. To jeden z najważniejszych zakupów. Od niego zależy nie tylko bezpieczeństwo, ale też wygoda. Jeżeli maluszkowi będzie miękko, przytulnie, bez problemu zapadnie w sen, dzięki czemu podróż w samochodzie będzie spokojniejsza. Komfort maluszka to jednak nie tylko wygodny fotelik. Dziecko potrzebuje bliskości, kontaktu z mamą, czułości. Dlatego też warto tak zaplanować podróż, by był czas na przynajmniej kilka postojów. Będą one potrzebne na karmienie, przewijanie, ale też tulenie maluszka. Niektóre dzieci potrzebują tego bardziej, dlatego też przerwy w drodze muszą być regularne, nawet co godzinę.

Zabawki i książeczki dla starszego dziecka

Gdy niemowlak jest już starszy, przykładowo ma kilka miesięcy lub rok, z powodzeniem na czas podróży można zabrać różne zabaweczki oraz książeczki. Dzieci w tym wieku są już bowiem bardziej aktywne, potrzebują zdecydowanie mniej snu. Grzechotki, gryzaczki, książeczki kontrastowe to coś, co pozwoli przyciągnąć ich uwagę, zaciekawić, uspokoić. Warto mieć przy sobie coś nowego, czego dziecko dotychczas jeszcze nie używało. Dzięki temu zainteresuje się taką zabawkę troszkę dłużej. Chociaż podróż z niemowlakiem nie zawsze bywa łatwa, nie warto rezygnować z wyjazdów. Trzeba tylko nauczyć się pewnej organizacji oraz być wyrozumiałym dla malucha, dla którego podróż to coś zupełnie nowego.

Zakopane wita

Redakcja willa-koala.pl

Witajcie na willa-koala.pl, gdzie nasz zespół ekspertów z obszarów turystyki, zdrowia i diety łączy swoją wiedzę, aby dostarczać unikalne i inspirujące treści. Zapraszamy Was do podróży przez świat fascynujących miejsc, zdrowego stylu życia i praktycznych porad żywieniowych, tworząc wspólnie przestrzeń do odkrywania harmonii między podróżami, zdrowiem a smakiem życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

podróżowanie samochodem