Strona główna
Turystyka
Tutaj jesteś
Turystyka co warto zobaczyć w Polsce

Wakacje 2021. Co warto zobaczyć w Polsce?

Data publikacji 19 kwietnia 2021

Nadchodzą kolejne wakacje. Możemy sprawić, że będą one wyjątkowe. Zamiast planować wyjazd za granicę, warto docenić walory własnego kraju, których jest bardzo wiele. Mamy właściwie wszystko, co nam potrzeba: morze, góry, puszcze, jeziora. Nawet najwięksi malkontenci powinni znaleźć coś, co ich zadowoli. Co warto zobaczyć w Polsce podczas wakacji?

W kontakcie z naturą – Puszcza Białowieska

Kompleks leśny o powierzchni 1500 km kw. położony na obszarze dwóch krajów: Polski i Białorusi. Część białoruska jest nieco większa i bardziej dzika. W 1976 roku puszcza znalazła się na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. To właśnie tutaj żyje największa populacja żubrów. Zwierzęta można spotkać o wschodzie słońca na łąkach przylegających do masywu leśnego.

Jeśli mamy zamiar na własne oczy zobaczyć dobrze zachowane drzewostany, dowiedzieć się więcej na temat historii tego miejsca oraz zamieszkujących je dzikich zwierząt, wybierzmy się do Białowieży. Ta urokliwa miejscowość ma wiele do zaoferowania: Park Pałacowy, Stację Białowieża Pałac oraz Rezerwat Żubrów, gdzie możemy podziwiać również dziki i rysie. Świetnym pomysłem jest wynajęcie przewodnika, który zaznajomi nas z tajnikami Puszczy Białowieskiej. Są to doświadczeni przyrodnicy, którzy znają te lasy na wskroś.

Mazowsze ze stolicą na czele

Choć niektórzy złośliwi twierdzą, że Warszawa na siłę upodabnia się do miast Zachodu, nie ma w tym nic złego. Świat idzie z duchem czasu, więc dlaczego stolica Polski ma zatrzymywać się w miejscu? Pod względem architektonicznym wiele osób porównuje ją do Wiednia, a to za sprawą zestawionych tam ze sobą nut nowoczesności i historii. Nowe budownictwo wkomponowane jest w zabytkowe kamienice.

Miasto mocno się rozwija. W Warszawie znajduje się mnóstwo atrakcji: muzea, galerie sztuki, centra naukowe, planetarium, Ogród Dachowy BUW, różnorodne punkty gastronomiczne oraz urokliwe miejsca w plenerze, np. Bulwary Wiślane. W wakacje jest tu co robić!

Gdy wyjedziemy poza Warszawę, szybko dostrzeżemy piękno Mazowsza. Co warto zobaczyć poza samą metropolią?

W Zalesiu Górnym wybudowano miasteczko filmowe, które jest fantastyczną atrakcją szczególnie dla najmłodszych. To idealny kierunek na rodzinną wycieczkę w trakcie urlopu.

W Żelazowej Woli możemy odwiedzić dom rodzinny Fryderyka Chopina.

40 km za Warszawą, w Nowym Dworze Mazowieckim, znajduje się jedna z najlepiej zachowanych fortyfikacji w Polsce: Twierdza Modlin. Mury obronne, bujna roślinność oraz wyjątkowa panorama Doliny Wisły to kusząca propozycja na wakacyjny weekend.

Zakopane wita

Redakcja willa-koala.pl

Witajcie na willa-koala.pl, gdzie nasz zespół ekspertów z obszarów turystyki, zdrowia i diety łączy swoją wiedzę, aby dostarczać unikalne i inspirujące treści. Zapraszamy Was do podróży przez świat fascynujących miejsc, zdrowego stylu życia i praktycznych porad żywieniowych, tworząc wspólnie przestrzeń do odkrywania harmonii między podróżami, zdrowiem a smakiem życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

podróżowanie samochodem